top of page

HAKKIMDA

Klinik Psikolog Nida Bal AYDIN, lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra öğrenimine Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programıyla devam etmiştir.

Eğitim hayatı boyunca Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Klubü'nün etkinliklerini düzenleyen ekibinde gönüllü olarak görev almıştır. Çeşitli okullarda ve hastanelerde stajlarını yapmış, seminer ve konferanslara katılmıştır.

Uzmanlık eğitimini (Yüksek Lisans) Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde ‘’Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Tanılı Bireylerde Ebeveyn Tutumunun Etkisinin İncelenmesi ’’ konusunda projesini yazarak tamamlamıştır.

Yüksek Lisans eğitimiyle beraber iki sene Np Feneryolu Tıp Merkezi Erişkin Psikiyatri bölümünde Dr.Klinik Psikolog Cengiz Demirsoy süpervizörlüğünde danışan görerek alanında tecrübe kazanmıştır. 

Bu deneyiminde Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Maruz bırakma (exposure) tekniği ile ağırlıklı olarak Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) - Takıntı Hastalığı olan danışanlarla çalışmıştır. Medicana Ataşehir Hastanesinde Uzman Klinik Psikolog olarak bir buçuk sene hizmet verdi. Bu görevine ek olarak, Medicana Sağlık Grubuna bağlı olan Fenerbahçe Üniversitesi öğrencilerine psikoterapi hizmeti verdi.

 

Şu anda; VİMA PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK Merkezinde danışanlarını görmektedir.

 

527bf9bc-5962-4b2c-b89d-4d10719f0d7f_edited_edited.png

   EĞİTİM VE SERTİFİKALARI

EMDR I. Düzey Eğitimini 14 saat teorik, 14 saat uygulamalı ve 14 saat süpervizyon ile EMDR Avrupa Derneği onaylı sertifikasını alarak eğitimini tamamlamıştır. (EMDR TERAPİSİ)

Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak tarafından, ISST onaylı ŞEMA TERAPİ Temel Düzey Eğitimini tamamlamıştır.

 

RORSCHACH PROJEKTİF KİŞİLİK TESTİ eğitimine devam etmektedir. Bu testi Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nin kurucusu Prof. Dr.Tevfika TUNABOYLU-İKİZ’ den almaktadır.

 

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) testi uygulamaktadır.

bottom of page